Godło Polski

godlo.png

Kalendarz

Sonda

Czy podoba Ci się strona internetowa Szkoły Postawowej w Torkach?
 

Odwiedziny z daleka

Free counters!
DZIEŃ DZIECKA Drukuj Email

11062019W tym roku, w naszej szkole Dzień Dziecka obchodziliśmy 31 maja. Klasy 0 – III świętowanie rozpoczęły od obejrzenia barwnego spektaklu pt. „Królewna o złotym sercu", który wspaniale przedstawił Teatr Kokon z Krakowa. Były tańce, piosenki i dowcipne dialogi. Aktorzy poderwali do zabawy wszystkich widzów. Po spektaklu mamusie z Rady Rodziców zaprosiły wszystkich na poczęstunek oraz słodkości. Z zapasem energii dzieci przystąpiły do zajęć rytmiczno-tanecznych oraz do rywalizacji w zawodach sportowych. W tym dniu nie było przegranych, a dla wszystkich uczestników nagrodą były lody. W wyśmienitych humorach dzieci wróciły do domów.

Klasy IV – VI, pod opieką pań: Elżbiety Nowakowskiej, Teresy Głowacz, Katarzyny Pikuły-Ratuszny oraz Katarzyny Kwaśnej, wyruszyły do Przemyśla. Pierwszym celem naszej krótkiej podróży był tor saneczkowy. Dla większości uczniów była to pierwsza w ich życiu wizyta w tym miejscu, więc emocje w trakcie każdego zjazdu były ogromne. Po godzinnym szaleństwie na saneczkach przyszła kolej na wizytę w kręgielni Japa, gdzie w miłej atmosferze i przy pysznej pizzy spędzilismy resztę wolnego czasu.

Uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w wycieczce integracyjnej na Paintball do Krasic. Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołów klasowych, ale również propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadach fair play oraz aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego. W ciągu kilku godzin pod okiem instruktorów rozegrano w grupach kilka ciekawych scenariuszy między innymi: walkę o flagę lub pojedynek. Dzięki temu uczniowie przekonali się, jaką wartością jest współpraca w zespole, bowiem na ostateczny sukces zawsze składa się praca całej grupy. Zwieńczeniem dobrej zabawy było wspólne grillowanie, w trakcie którego uczestnicy mogli podzielić się swoimi wrażeniami i doświadczeniem zdobytym podczas gry. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.

Opiekunami grupy byli: Agnieszka Kud, Jerzy Kuciel i Andrzej Krawczyk

Za wsparcie finansowe oraz pomoc w organizacji Dnia Dziecka serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców działającej przy naszej szkole, Gminnemu Centrum Kulturalnemu w Medyce , Stowrzyszeniu Mieszkańców Wsi Torki " Nie Tylko Dla Siebie", firmie Polcargo oraz pani Małgorzacie Nowakowskiej z Delikatesów Centrum w Medyce.

[zobacz zdjęcia]

Agnieszka Barszczak, Katarzyna Pikuła-Ratuszny, Jerzy Kuciel

 

Wiarygodna Szkoła

Uczymy Ratować

Zachowaj Trzeźwy Umysł

EFS

Nakarm Głodne Dziecko

Owoce w Szkole

Mleko w Szkole


stat4u

Ta strona używa informacji zapisanych za pomocą plików cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, powinieneś opuścić stronę lub zmienić ustawienia dotyczące cookies w przeglądarce. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce klikając w link: Polityka plikow Cookie.

Aby usunąć tą wiadomość, prosimy kliknać w przycisk --->

EU Cookie Directive Module Information